פריט ידע מה קורה במעבר מזמן תיכון לזמן צבא?

(הופנה מהדף מה קורה במעבר מזמן תיכון לזמן צבא)

פריט ידע מה קורה במעבר מזמן תיכון לזמן צבא?

(הופנה מהדף מה קורה במעבר מזמן תיכון לזמן צבא)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

המנוע

החיים נמצאים לפעמים ביותר ממקום אחד בו זמנית. למערכות יש נטיה לראות רק את עצמן, אבל ההוויה של הילדות.ים מורכבת יותר.

הגיוס הוא יותר מתהליך טכני שמתחיל שנתיים לפני, והוא נוכח במציאות התיכונית יותר משנדמה לנו. לא מדובר רק בעידוד לגיוס לצה״ל או לשירות לאומי, אלא בזמן עתיד שנכנס חזק לזמן הווה.

המיונים לצה״ל מעצבים חלק לא מבוטל ממערך השיקולים, החששות של שכבות י"א ו-י"ב. זמן השירות נתפס כהזדמנות מקצועית ברמה אישית, וככלי מחברת וממצב חברתית, עבור הורים וילדים כאחד, והופך להיות זמן מקביל, טעון עתיד במציאות הווה שלא קשורה לזה בכלום. המשקל שניתן לשלב המיונים גדול בהרבה מהאופן בו חוו אותו ההורים על עצמם. החוויה הזו פוגשת את ההורים והילדים לא מוכנים.  אנחנו מאמינים שבית הספר חייב להתייחס למשמעות התהליך ברמה ההסברתית, הלימודית והטכנית, מעבר להרצאות המקובלות של נציגי צה״ל, וטיולי גדנ״ע.
  • ילדים.ות והורים נכנסים להכנות לקראת גיוס או שיחרור תקופה ארוכה לפני תום הלימודים.
  • היציאות התכופות למיונים משבשות את סדר היום הבית ספרי.
  • הורים מכניסים ילדים.ות ואת בתי הספר ללחצים לא מותאמים.


הסברים כלליים על מבנה הקב"א ומה המשמעויות שלה, סימולציות למבחנים ולמידה לקראת המבחן. הכנה לקראת הראיון האישי והמבדק הפסיכוטכני, כולל רכישת ערכת תרגול אינטרנטית עבור כל תלמיד.


מורה מובילה: ליעד אלמקאיס.


מדריך: ארז יעקובי.


תאריכים: אוקטובר עד דצמבר, שני מפגשים בשבוע  14:00-17:00הנחיית הורים לקראת המפגש עם צה״ל, התהליך הרגשי, ההתבגרות והפרידה מההורים בכניסה לבקו״ם, כבר בשלב הצו הראשון.


בהנחיית רס״ן יהודה לימן, עו״ס קליני וקב״ן במילואים בלשכת הגיוס תל השומר

מפגש חד פעמי, של שעתיים, עם אפשרות לתמיכה ושאלות אישיות בהמשך.


https://www.facebook.com/groups/tlvankori/permalink/2516784078609194יציאה משותפת של הכתה או השכבה ללשכת הגיוס, כדי לעבור יחד את הצו הראשון, בליווי מחנכים.ות.

מתי? פברואר