פריט ידע מפגשי מחנכ.ת

פריט ידע מפגשי מחנכ.ת

קפיצה אל: ניווט, חיפוש


לפעמים קשה מאוד לנהל מפגש משמעותי בינאישי בפורום כיתתי מלא, אבל שמירה על הפורום הזה חשובה. המפגשים האלה יכולים לאפשר לכל ילד.ה להביא את עצמם.ן לקבוצה,  זו הזדמנות לעשות הפעלות הדורשות השמעת קול של כל ילד וילדה בכיתה. כגון: להביא צילום מהשבוע האחרון/לכתוב מילה שמייצגת את התחושה איתה התעוררו, לשתף במשהו, להנכיח את עצמםן בקבוצה. המטרה היא להדגיש את תחושת השותפות והמעורבות של הילדים.ות ולחבר אותם.ן דרך שיח רגשי אישי.

מוצעים 2 פורמטים לחינוך וניהול כיתה:

  1. חלוקת הכיתה לקבוצות של 8-9 ילדות.ים שלכל קבוצה כזו יש חונכ.ת, שעובד.ת תחת מחנכ.ת הכיתה, חשוב להבין שהדגש כאן הוא על מעקב פרטני ולא קבוצתי.
  2. מפגשים יומיים של המחנכ.ת עם קבוצות של 8 ילדות.ים, ומפגש כיתתי בפורום מלא אחת לשבוע, במקביל למפגשים אישיים, כשעולה הצורך. בפורמט הזה עיקר העבודה היא קבוצתית.


הפורמט הראשון יאפשר לנו להגיע לעבודה לימודית ורגשית מאוד מדויקת עם כל ילד.ה, אבל ינטרל את כוחה של הקבוצה. אם בוחרים בו צריך לחשוב איך לא מעמיסים משקל גדול מאוד על הצוות מחד - לא גולשים לתחזוקה של המשפחה וההורים ושומרים על גבולות, ומאידך, מוודאים שיש מספיק דינמיקה חברתית שמונעת בדידות.

הפורמט השני מאפשר לתחזק את הקבוצה ולילדות.ים לעזור זה לזו. אפשר להחליט שהרכב הקבוצות משתנה אחת לחודש למשל. יחד עם זאת, המחנכ.ת חייב.ת להיות מאד רגישה ולמצוא זמן לשוחח עם מי שצריך רנדומלית, כדי לא לפספס אף אחד.